6,221,278 unikalne wizyty
Nawigacja
Odnośniki
podmiotowa strona BIP

Strona główna epuap

Nie wypalaj traw

Nie dla czadu

Powódź - ulotka

112

Fundusze pomocowe

Bezpieczne środowisko, Bezpieczny dom, Bezpieczny człowiek

www.termo.kujawy.psp.gov.pl

NFOS

http://www.wfosigw.torun.pl
WFOŚiGW w ToruniuW sobotę, 2 września, w dawnym Porcie Drzewnym w Toruniu przy ul. Droga Starotoruńska odbyła się IX edycja
„Dziękczynienie w Rodzinie”. Wydarzenie każdego roku skupia tysiące sympatyków Radia Maryja. Ta rzesza pozwoliła strażakom realizować zadania prewencji społecznej, bowiem dla odwiedzających Toruń i świątynie - Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II – Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej przygotowała szereg atrakcji, związanych z profesją i bezpieczeństwem.

Na boisku, w pobliżu miejsca kultu, uczestnicy wydarzenia mieli okazję zapoznać się z potencjałem Państwowej Straży Pożarnej, niemal w każdym obszarze jej działania. Namiot zadymiony pozwalał zapoznać zwiedzających z warunkami, jakie panują w pomieszczeniu objętym dymem, obok zaś realizowane były pokazy strażaków z grupy wysokościowej. Uwagę przykuwał zanurzony w basenie robot do prac podwodnych oraz pokaz ratownictwa technicznego z wrakiem pojazdu, który posłużył do zademonstrowania narzędzi i technik ratowniczych.

Nie zabrakło instruktażu udzielania pierwszej pomocy oraz próby sił i nerwów na symulatorze dachowania pojazdu.
Cenna dla zwiedzających była ekspozycja pojazdów, zarówno nowoczesnych, jak i archaicznych, jak sikawka konna, czy Star 25 sprzed kilku dziesięcioleci.

Najmłodsi mogli rywalizować na pożarniczym torze przeszkód, przygotowanym specjalnie dla nich i mogli zaznajomić się z przewoźnym laboratorium chemicznym. Dorosłym stoisko prewencji służyło poradą w zakresie ochrony przeciwpożarowej w domu. Każdy miał okazję do zadawania pytań strażakom by rozwiązać pożarowy problem, zapoznał się z działaniem gaśnic i czujników czadu i dymu. Cenne porady prezentystów tym sposobem trafiały pod strzechy w całej Polsce.
Tekst, zdjęcia: mł.bryg. Małgorzata Jarocka-Krzemkowska

Informacje o zdarzeniach
Kanał informacyjnyInstrukcja obsługi RSS

Rzecznicy prasowi

Na skróty
Rekrutacja do PSP
Przetargi
Informacja o składnikach majątku
Poprawa efektywności energetycznej
Wykaz rzeczoznawców ds. zabezpieczeń p.poż.
Związek Emerytów i Rencistów Pożarnictwa
Sport
Sport pożarniczy
Wyniki
Rekordy
Regulaminy
Plażowa piłka siatkowa
IV Grand Prix PPS
III Grand Prix PPS
II Grand Prix PPS
Konkursy
OTWP
Zawody TFA
TFA
Poczta
Poczta Kujawy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Przetłumacz stronę