6,991,492 unikalne wizyty
Nawigacja
Odnośniki
podmiotowa strona BIP

Strona główna epuap

Nie wypalaj traw

Nie dla czadu

Powódź - ulotka

112

Fundusze pomocowe

Bezpieczne środowisko, Bezpieczny dom, Bezpieczny człowiek

www.termo.kujawy.psp.gov.pl

NFOS

http://www.wfosigw.torun.pl
WFOŚiGW w Toruniu

SpoKREWnieni Służbą
9 marca 2018 r. na terenie Komendy Powiatowej PSP w Inowrocławiu odbyła się zbiórka krwi w związku z akcją pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Joachima Brudzińskiego „SPOKREWNIENI SŁUŻBĄ”. Zrejestrowało się 14 osób, spośród których 11 oddało 4,9 litrów krwi, przyczyniając się do ratowania wielu ludzi. Oprócz strażaków do przedsięwzięcia włączyli się policjanci, funkcjonariusze Służby Więziennej oraz Nadgoplański WOPR w Kruszwicy. W trakcie akcji krwiodawstwa można było zapoznać się ze specyfiką pracy strażaków oraz poznać walory taktyczno-techniczne sprzętu ratowniczego.

Dnia 26 marca 2018 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim odbyło się IX cykliczne wydarzenie mające na celu zbiórkę krwi oraz rejestrację potencjalnych dawców szpiku kostnego. Tym razem zbiórka pod hasłem „SpoKREWnieni służbą” zorganizowana została na cześć Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w związku z obchodzonym 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Patronat objęli Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Minister Obrony Narodowej. Sępoleńscy strażacy, policjanci i mieszkańcy uczestniczyli w akcji „SpoKREWnieni służbą” oddając krew na rzecz potrzebujących.
Pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Bydgoszczy przyjmowali krwiodawców oraz kandydatów na dawców szpiku kostnego. Zespół medyczny zajmował się rejestracją kandydatów oraz poborem próbek krwi do badań. Akcja spotkała się z niemałym zainteresowaniem, bo 45 osób tego dnia odwiedziło nas, by oddać krew lub próbki krwi do badań na dawcę szpiku kostnego. Każda osoba, która oddała krew otrzymała paczkę ze słodyczami. W sumie zebraliśmy 17 litrów krwi. Na chętnych czekały też ciepłe i zimne napoje oraz ciastka. Ponadto, 6 osób dołączyło do grona potencjalnych dawców szpiku kostnego.
Krew jest najcenniejszym darem, jaki można podarować drugiemu człowiekowi. Nie da się jej zastąpić żadnym innym lekiem.

Akcja oddawania krwi ciągle trwa! Jutro, tj. 28 marca 2018 r., przed budynkiem Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy od godziny 10.00 do godziny 13.00 będzie stał krwiobus, gdzie w ramach akcji "SpoKREWnieni Służbą" wszyscy chętni będą mogli oddać krew. Swój liczny udział w jutrzejszej zbiórce zapowiedzieli kujawsko-pomorscy strażacy. ZAPRASZAMY!Opracowali: mł. asp. Ewa Czapiewska-Siekierka, st. kpt. Ireneusz Taraszka, st. kpt. Arkadiusz Piętak
Zdjęcia: KP PSP Sępólno Krajeńskie, KP PSP Inowrocław
Informacje o zdarzeniach
Kanał informacyjnyInstrukcja obsługi RSS

Rzecznicy prasowi

Na skróty
Rekrutacja do PSP
Przetargi
Informacja o składnikach majątku
Poprawa efektywności energetycznej
Wykaz rzeczoznawców ds. zabezpieczeń ppoż.
Związek Emerytów i Rencistów Pożarnictwa
Sport
Sport pożarniczy
Wyniki
Rekordy
Regulaminy
Plażowa piłka siatkowa
IV Grand Prix PPS
III Grand Prix PPS
II Grand Prix PPS
Konkursy
OTWP
Zawody TFA
TFA
Poczta
Poczta Kujawy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Przetłumacz stronę