7,133,443 unikalne wizyty
Nawigacja
Odnośniki
podmiotowa strona BIP

Strona główna epuap

Nie wypalaj traw

Nie dla czadu

Powódź - ulotka

112

Fundusze pomocowe

Bezpieczne środowisko, Bezpieczny dom, Bezpieczny człowiek

www.termo.kujawy.psp.gov.pl

NFOS

http://www.wfosigw.torun.pl
WFOŚiGW w Toruniu

Dostawa drabiny pożarniczej dla strażaków z Włocławka

    W dniach 21-23 listopada br. dokonany został odbiór techniczno-jakościowy oraz faktyczny nowego samochodu specjalnego – drabiny mechanicznej o wysokości ratowniczej 37 metrów. Przetarg na dostawę 3 pojazdów dla jednostek PSP z terenu kraju przeprowadziła Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie. Zamówienie jest częścią projektu współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 - 2020, pod nazwą „Zwiększenie skuteczności prowadzenia długotrwałych akcji ratowniczych”. Dostawcą pojazdów była firma FIRE- MAX Sp. z .o.o., a producentem firma MAGIRUS GmbH z Ulm Niemcy.
    Do województwa kujawsko-pomorskiego trafił jeden pojazd, którego użytkownikiem będzie Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej we Włocławku. Całkowity koszt dostawy pojazdu to kwota 2.579.925 zł.
    Samochód zabudowano na podwoziu marki IVECO z zautomatyzowaną skrzynią biegów i silnikiem o mocy 235 kW, spełniającym normę czystości spalin Euro 6. Układ jezdny 4x2, kabina pojazdu trzymiejscowa.
    Drabina obrotowa to model M 39L produkowany przez niemiecką firmę Magirus GmbH po raz pierwszy w Polsce wyposażony w teleskopowy suchy pion. Zespól drabiny składa się z pięciu przęseł, maksymalna wysokość ratownicza wynosi 37 metrów. Wysięg boczny przy maksymalnym rozstawie podpór i obciążeniu 1 osobą w koszu wynosi ponad 20 metrów. Czas sprawiania drabiny zgodnie z normą PN-EN 14043:2014 to tylko 72,66 s. Drabina posiada 5-osobowy kosz ratowniczy o udźwigu maksymalnym 500 kg. Oprócz standardowego wyposażenia kosza, zamontowano w nim system kamer składający się z kamery termowizyjnej i kamery wideo. Obraz z kamer jest wyświetlany na ekranie głównego stanowiska operatora. Drabina ma możliwość pracy jak żuraw, dopuszczalne jest podnoszenie, obrót i opuszczanie ładunków o masie 4000 kg
w pozycji w pełni złożonej i 500 kg dla całkowicie rozłożonej drabiny.
    Drabinę dostarczono z wyposażeniem zgodnym z wytycznymi standaryzacji pojazdów pożarniczych Państwowej Straży Pożarnej.

Tekst: st. bryg. Robert Kulasiński
Zdjęcia: mł. bryg. Marcin Jarząbkowski


Informacje o zdarzeniach
Kanał informacyjnyInstrukcja obsługi RSS

Rzecznicy prasowi

Na skróty
Rekrutacja do PSP
Przetargi
Informacja o składnikach majątku
Poprawa efektywności energetycznej
Wykaz rzeczoznawców ds. zabezpieczeń ppoż.
Związek Emerytów i Rencistów Pożarnictwa
Sport
Sport pożarniczy
Wyniki
Rekordy
Regulaminy
Plażowa piłka siatkowa
IV Grand Prix PPS
III Grand Prix PPS
II Grand Prix PPS
Konkursy
OTWP
Zawody TFA
TFA
Poczta
Poczta Kujawy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Przetłumacz stronę