6,221,289 unikalne wizyty
Nawigacja
Odnośniki
podmiotowa strona BIP

Strona główna epuap

Nie wypalaj traw

Nie dla czadu

Powódź - ulotka

112

Fundusze pomocowe

Bezpieczne środowisko, Bezpieczny dom, Bezpieczny człowiek

www.termo.kujawy.psp.gov.pl

NFOS

http://www.wfosigw.torun.pl
WFOŚiGW w Toruniu

Minister Jarosław Zieliński spotkał się z białostockimi strażakami
Akcja, podczas której zginęli strażacy miała miejsce 25 maja. Około godz. 18:40 w magazynie przy ulicy Dojnowskiej, w którym składowane były głównie sztuczne kwiaty wybuchł pożar. Do akcji zostały skierowane zastępy strażaków z JRG nr 1 w Białymstoku. W celu rozpoznania sytuacji, czy w pomieszczeniu nie znajdują się ludzie do magazynu weszła dwuosobowa rota strażaków.

Podczas prowadzenia działań strażacy dostali się na podwieszony sufit zainstalowany nad kondygnacją parterową. Sufit ten uległ oberwaniu, jeden ze strażaków spadł i poniósł śmierć. Drugi strażak usiłował wydostać się na zewnątrz, ewakuowany przez kolegów, mimo udzielonej pomocy lekarskiej również zmarł.

Funkcjonariusze, którzy zginęli podczas akcji mieli 26 i 29 lat. Służyli w PSP od 2013 roku. Jeden z nich pozostawił żonę i kilkumiesięczne dziecko. Rodziny strażaków zostały objęte opieką psychologów oraz kierownictwa PSP i kolegów. Otrzymają także przysługującą pomoc finansową. Minister Jarosław Zieliński na wniosek Komendanta Głównego PSP zwróci się do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o odznaczenie poległych podczas akcji strażaków Krzyżem Zasługi za Dzielność. Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej postanowił awansować pośmiertnie strażaków na wyższe stopnie służbowe.

Akcja gaszenia magazynu została zakończona 45 minut po północy. Uczestniczyło w niej ponad 100 strażaków i 31 pojazdów ratowniczych. Wszystkie okolicznosci zdarzenia bada prokuratura.

W ciągu ostatnich 25 lat w całym kraju na służbie zginęło 19 strażaków, a 15 zostało ciężko rannych.

W związku z tragedią, jaka dotknęła podlaskich strażaków zostały odwołane planowane w ciągu najbliższych dni na Podlasiu uroczystości związane z obchodami Dnia Strażaka i Jubileuszu 25-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej.

W minioną niedzielę 28 maja w Białostockiej Katedrze o godzinie 16:30 została odprawiona Msza Święta w intencji zmarłych strażaków i ich rodzin.


Źródło: KG PSP
Informacje o zdarzeniach
Kanał informacyjnyInstrukcja obsługi RSS

Rzecznicy prasowi

Na skróty
Rekrutacja do PSP
Przetargi
Informacja o składnikach majątku
Poprawa efektywności energetycznej
Wykaz rzeczoznawców ds. zabezpieczeń p.poż.
Związek Emerytów i Rencistów Pożarnictwa
Sport
Sport pożarniczy
Wyniki
Rekordy
Regulaminy
Plażowa piłka siatkowa
IV Grand Prix PPS
III Grand Prix PPS
II Grand Prix PPS
Konkursy
OTWP
Zawody TFA
TFA
Poczta
Poczta Kujawy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Przetłumacz stronę